top
logo

Objednat zasílání novinek

Přihlášení
Reportáže z našich akcí
Videozáznam přednášek na Žďáru Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2012
Pondělí, 28 Květen 2012 22:01

Otevřete-li celý článek, naleznete YouTube video ve větším okně. Případně si je můžete zobrazit na celou obrazovku.

Celý článek...
 
Videozáznam biskupského požehnání Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2012
Neděle, 12 Únor 2012 14:00

Otevřete-li celý článek, naleznete YouTube video ve větším okně. Případně si je můžete zobrazit na celou obrazovku.

Celý článek...
 
Autogramiáda knihy Rokycany, historie • kultura • lidé proběhla Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2011
Pátek, 25 Listopad 2011 22:51

autogramiada_m

 
Vycházka na Žďár se vydařila... Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2012
Pondělí, 28 Květen 2012 21:40

fotogalerie z akce
videozáznam z akce

vychazka-na-Zdar.m2t_snapshot_35.32_[2012.05.28_21.01.09]-mTuto sobotu se sešli členové Rokycanských patriotů i další zájemci v deset hodin dopoledne u hájovny na Bouchalce, aby všichni společně vyrazili na vrchol Zďáru a vyslechli si tam připravené přednášky. Na místě bylo jistě přes 40 zájemců o turistiku i přehršel zajímavých informací. Spolu s námi tam byli i oba přednášející - geolog a paleontolog doc. Petr Kraft a archeolog Mgr. Milan Metlička. Chvilku po desáté se celá skupina vydala na cestu. Po krátké zastávce v Lomečku všichni pokračovali dál. Vedoucí skupinka nasadila ostré tempo a za chvíli jsme byli nahoře.

Celý článek...
 
Proběhlo biskupské požehnání knize Rokycany Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2012
Pátek, 10 Únor 2012 17:56

fotogalerie z akce
videozáznam z akce

CIMG0162mV mrazivém podvečeru 9. února 2012 proběhla v chrámu Panny Marie Sněžné v Rokycanech slavnostní akce biskupského požehnání knize Rokycany, historie – kultura – lidé, spojená s varhanním koncertem. Přítomné přivítal místopředseda sdružení PhDr. Václav Kohout a po seznámení všech s programem předal slovo Ing. Tomáši Radovi, předsedovi Rokycanských patriotů. S krátkým proslovem vystoupil též starosta Ing. Vladimír Šmolík a přivítal jménem města Rokycany otce biskupa Mons. Františka Radkovského i všechny ostatní přítomné.

Poté se již všichni ponořili do tónů hudby a vyslechli si společně koncert, který připravili žáci a pedagogové Základní umělecké školy v Plzni, ulice Terezie Brzkové, pod vedením pana Jana Esterleho. Během koncertu zazněly následující skladby.

Celý článek...
 
Přednáška Rožmberkové, husitství a Rokycansko Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2011
Neděle, 23 Říjen 2011 10:31

Ve čtvrtek 20. října 2011 se v sále restaurace Na Střelnici sešlo zhruba 70 příznivců historie, Rokycan a Rokycanských patriotů, aby si vyslechli přednášku předního českého historika prof. PhDr. Petra Čorneje, DrSc. Pan profesor Čornej pohovořil k tématu velice zajímavým a poutavým způsobem. Domníváme se, že všichni přítomní si odnesli množství nových a zajímavých poznatků a byli s přednáškou spokojeni.

Se souhlasem pana profesora jsme pořídili videozáznam celé přednášky a zveřejňujeme ho zde, na našich webových stránkách. V tomto článku si můžete prohlédnout krátký videosestřih, který Vám přiblíží atmosféru přednášky. Na webové stránce Videozáznam přednášky Rožmberkové, husitství a Rokycansko najdete celou téměř jednu a půl hodiny dlouhou přednášku rozdělenou na 4 dílčí videa. Na stejné stránce si můžete stáhnout audio záznam přednášky ve formátu mp3.

Otevřete-li celý článek, naleznete YouTube videa ve větším okně. Případně si je můžete zobrazit na celou obrazovku.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí123456789DalšíKonec »

Strana 8 z 9

bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: multi-colour template shared hosting Valid XHTML and CSS.

© 2010–2017 ROKYCANŠTÍ PATRIOTI
Veškeré materiály zveřejněné na tomto webu podléhají autorskému zákonu. V případě jejich převzetí je nutno uvést zdroj Rokycanští patrioti.